BLOG

Yaz mevsimsel olarak bu ayın sonuna kadar başlamasa da, Türkiye genelinde aileler  sezonun başlamış durumda. Çocuklar okula gitmiyor, sıcaklıklar tırmanıyor ve mahalle havuzu iş için açıktır. Ev sahibi veya kiracıysanız, benzersiz bir yazlık ev bakım endişeleri olduğunu biliyorsunuz. Dondurulmuş borular hakkında endişelenmenize gerek yok, kaldırımdaki kürek kürekle sallamanıza gerek yok, ancak ısı evinizde de ücreti alıyor. Evinizi bu yaz elementlere karşı korumak için ipuçları için okuyun!

SICAKLIĞI YEN

Sıcak günlerde serin tutmak için, ev sahiplerinin çoğu klimaya dönüşüyor. Ancak, evinizdeki diğer yardımcı programlar ve cihazlar gibi, AC de büyük bir elektrik faturası bırakarak enerji maliyetlerini artırabilir. AC’nizin ayarlandığından ve evinizin serin havanın içeride kalmasını sağlayın.

Pencereler

Bir ev soğuk hava% 30 göre, yaz boyunca cereyanlı pencere ve kapılarda kaybolur Brennan , bir Texas merkezli pencere şirketi. Eski pencerelerinizi değiştirmeniz bu sene bütçede değilse, en azından herhangi bir çatlak sızdırmaz hale getirmek için kenarları ve eşiklerin arasına sıkıştığınızdan emin olun. Karartma perdeleri veya roma tonları, özellikle güneş ışığı saatlerinde hızla ısınan büyük pencereli odalarda sıcaklıkları düşük tutabilir.

Termostatlar

Enerji masraflarını minimum düzeyde tutmak için otomatik zamanlayıcı ile programlanabilir bir termostat kurmayı düşünün. Uyurken AC’yi gece gücünü kapatmak için programlayın veya işyerindeyken gün boyunca birkaç derece yükseltmeye ayarlayın. Bu, enerji tasarrufu sağlayacak ve AC’nizin ömrünü uzatacaktır!

Fanlar

Evinizde tavan vantilatörleri varsa, serin havanın evin her tarafına taşınmasına yardımcı olmak ve rahat bir esinti sağlamak için onları gün boyunca düşük bir hızda tutun. Ayrıca, özellikle evinizin daha büyük alanlarında hava dolaşımını sağlamak için kutu fanları stratejik olarak havalandırma deliklerine yerleştirilebilir. AC’nizin bozulması halinde veya sadece açık havanın dış hava şartlarından yararlanmak istiyorsanız, bir kutu fanını da uygun bir şekilde bir pencereye yerleştirin.

Mutfak

Mutfağınız, evinizi ısıtmanızla ilgili en büyük suçlulardan biridir. Ocak fırını veya fırını kullanarak odanın içine sıcak hava girer ve AC her zaman ayak uyduramayarak evinizin havasını tıkar. Fırını atlayın ve kafayı dışarı fırlatın! Veranda mobilyalarına veya piknik masasına yatırım yapın ve mutfağınız serin kalırken açık havada yemek yiyin.

 

Haşerelere Elveda Diyin

Daha sıcak hava, karıncalar, sinekler ve böcekler gibi çeşitli istenmeyen zararlıları da beraberinde getirir. Ortalama sinezi sürtünme her zaman hile yapmaz, fakat henüz pes etmeyin! Birkaç kolay numara ile böcek tutmak.

Tuzaklar

Böcek tuzakları evinizin köşelerine yerleştirin, özellikle pencere veya çatlakların yakınında, dekorunuzu kesintiye uğratmaması için bir mobilya veya ev pölesi ile kolayca gizleyin.

İmha ediciler

Hata sorununun çözülmesi halinde profesyonel haşere kontrol teknisyeni en iyi bahisiniz olabilir. İmha ediciler, belirli böceklerden kurtulmanın yollarını biliyor ve bunu yapmak için doğru araçları ve ürünleri var. Evinizde sert kimyasallar kullanarak sevmiyorum, ayrıca kullanabilirsiniz  doğal böcek caydırıcı  sirke gibi uçucu yağlar ve hatta tebeşir !

Onarım ve Temizlik

Çok basit geliyor, ancak bazen böcekleri dışarıda tutmanın en iyi yolu, pencere ekranlarınızın iyi bağlandığından ve iyi durumda olduğundan emin olmaktır. Zararlılar, ekrandaki yırtılmalara ya da pencere bölmesine tam olarak oturmadığı çatlaklara sızar. Bir başka önleyici önlem evinizi temiz tutmaktır. Herhangi bir yapışkan sızıntıyı karıncalar çekmeden hemen önce silmeye çalışın. Gıdaları sızdırmaz tutun ve tezgahınıza veya ocağınıza kırıntılar bırakmayın. Küçük yiyecek parçacıklarının toplandığı mutfakta veya yemek salonunda tabanlıkların etrafında sık sık vakum yapın veya süpürün.

 

DIŞARI ÇIKIN

Yaz, arka bahçenizde eğlenmek için mükemmel bir zaman. Birçok evde, barbekü, şenlik ateşi ve tatil kutlamaları için ailelerin toplandığı güverte veya avlu var. Ancak, açık alanlar öğelere doğrudan maruz kaldıklarından çoğu zaman mevsimlik bakıma biraz daha ihtiyaç duyulmaktadır.

 Yapıştırıcı

Ahşap güverte kolayca terkedilmiş durumda. Tahta güvertede kaliteli bir ahşap lekesi ve sızdırmazlık maddesi ile muamele edildiğinden emin olun. Angie Listesinin Angie Hicks basınç yıkama ve anlaşılacağı güverte tekrar boyama her 3 yılda yaklaşık. Bir verandanız varsa, kiremit ve taş için de dolgu macunu mevcuttur. Siz buna hazırlanırken, gevşek taşları veya tuğlaları koruyun ve çatlakları onarın.

Peyzaj

Bahçenizi en sıcak günlerde bile her mevsim harika görünmesini sağlayın. Bitkilerinizin kavrulmuş olmasına izin verme. Otomatik yağmurlama sistemleri büyük çimler ve bahçeler için iyidir ve piyasada birçok ucuz seçenek vardır. Sabahın erken saatlerinde veya akşamın ilerleyen saatlerinde (günün sıcağından kaçınarak) su almayı unutmayın ve bölgenizde bir kuraklık uyarısı olması durumunda sprinkleri atlayın.

Bir Cevap Yazın