BLOG
Buy theme

Çok Bant Kullanmak

Bantlar boyacıların boyayacakları yerlerin sınırlarını çizmeleri için çok büyük yardımcıları olabilir, fakat aynı zamanda aksi yönde etkisi de olabilir. Duvarın her kenarını bantlamak, boyanın bantın altına sızmasına ve soyulduğunda düzensiz lekeler ortaya çıkarmasına neden olabilir. Bunu yalnızca gerekli olan malzemeye yapıştırarak ve geriye kalanlar için açılı bir fırça kullanarak önlemek mümkündür.

Delikler

Sorunların üstünü boyamayın. Boyamadan önce, duvardaki herhangi bir girinti veya delik doldurduğunuzdan emin olmalısınız. Her şey kuruduktan sonra nemli bir bez ya da sünger ile fazla dolgu macununu ve tozunu silebilirsiniz.

Kum ve astar

Mümkün olan en canlı rengi elde edin! Zımpara ve astarlama işlemi duvarınızı daha fazla renk almaya hazırlar. Zımparalama duvarın gözeneklerini açmaya yardımcı olur, böylece boya mümkün olduğunca emilir. Bu, özellikle seçtiğiniz rengin pigmentini geliştirmeye yardımcı olur ve uygulamanız gereken kat sayısını potansiyel olarak sınırlar.

Zımpara işlemine benzer olarak, astar, seçtiğiniz duvar renginden en iyi sonucu almanızı sağlar. Açık renkten koyu renge veya tersine geçiş yapmayı planlıyorsanız, bu adımlar özellikle önemlidir.

Bir Cevap Yazın