BLOG

Hiç ev geliştirme hiç bitmeyen gibi hissettim mi?Ortalama ev sahibi, yapılacaklar listesinde 22 madde vardır ve ev geliştirme ile birlikte gelen tüm hazırlık sürelerini ve temizlik işlemlerini ekledikten sonra, listeye nasıl uğraşmanın zorlu bir görev olabileceğini kolayca görmek mümkündür. Birçok ev sahibi DIY rotasını tercih eder, ancak büyük projeler için, uzmanın yardımına hiç acı yoktur. Bu nedenle, House Doctor’un günlük olarak üstesinden gelen en yaygın 10 handikap projesini topladık. Ekibimizin ev projelerinizi başarmak için nasıl yardımcı olabileceğini görmek için aşağıdaki listeye bakın.

1) Oluk Boyama ve Temizlik

Kanalizasyonlarınızı temizlemek çok zor değildir, ancak tırmanan merdivenler ve çatılar bazı tehlikeler arz eder. Birçok ev sahibi, riski tamamen atlamayı ve işi kiralamayı seçmektedir. Bir yetkili, gevşek olukları, takunyaları ve çatı sızıntılarına neden olabilecek diğer bakım endişelerini de tespit edebilir.

2) Çini Montajı

Şimdiye dek fayans zeminini yerleştirdiyseniz veya mutfağınıza veya banyolarınıza bir backsplash taktıysanız, hata yapmayı ve projenizin estetik itirazını mahvetmenin kolay olduğunu bilirsiniz. Döşeme, çoğu zaman özel araçlar gerektirir. Güçlüğü tamamen atlayın ve bir profesyonelin görevine bırakın.

3) Resim

Boyama büyük bir projedir. Çoğu kişi DIY’yi tercih etse de, projeyi bir uzmana çevirmek güzel. Bir başkasının kasetleme, hazırlama, düzeltme işleri ve temizliği üstlenmesine izin vererek ne kadar zaman kazanacağınızı düşünün!

4) Güverte İnşaat ve Onarım

Bir güverte onarımı kolay değildir ve marangozluk işleri özellikle belirli bir seviyede işçilik ve uzmanlık gerektirir. Bir ekip, hızlı bir şekilde bir güverte veya terasın tamiratını veya yapımını gerçekleştirebilir. Endişelenmeniz gereken tek şey, yeni açık hava alanınız için harika bir arka bahçesindeki Barbekü planlamaktır.

5) Elektrik Kablolama

Elektrikli ev geliştirmelerinin, ortak avukat projeleri listemize girmesinden şaşırmadık. Elektrik kabloları sadece karmaşık değildir, ne yaptığınızı bilmiyorsanız son derece tehlikeli olabilir. Elektrik çarpması ve elektrikli yangınlar, DIY dostu olmayan bu görevle ilişkili birçok riskten sadece ikisidir.

6) Döşeme

Halı, laminat ve parke döşeme tesisatı, ticaret püf noktalarını bilmediğiniz zaman alıcı olduğunu belirtmek için özel araçlar gerektirir. Döşeme tesisatları kesinlikle DIY için mümkün olsa da, çoğu ev sahibi işi bir elçiye bırakıyor.

7) Sıhhi Tesisat ve Banyo Yeniden Modelleme

Bazılarımız, büyük sıhhi tesisatla ilgili bakım sorunlarıyla birlikte, bir dalgıç ile kullanışlı değildir. Neredeyse herkes, boşaltma kanalları durgun hale geldiğinde halatları bilen bir teknisyeni aramanın vakti olduğunu bilir. Aynı şey daha büyük yenileme projeleri için de geçerli. Yeni ana banyonuza ya da mutfak lavabosunun yerine konan bir musluğa kurulu bir duşa ihtiyacınız olsun, işlem profesyonellerden gelen yardımlarla daha sorunsuz bir şekilde ilerlemektedir.

8) Pencere Takma

Pencere takma, genellikle uzmanlara bırakılan başka bir projedir. Windows, hareket halindeki tüm parçalar çalışacak şekilde mükemmel şekilde hizalanmalıdır ve her şeyi yerinde tutmak için iyi mühürlenmiştir. Büyük bir pencereye yatırım yapmak, sıcak ve soğuk mevsimlerde enerji faturalarından tasarruf etmenize yardımcı olabilir.

9) Alçıpan Onarımı

Bir çukurun veya birkaç çivi deliklerinin düzeltilmesi bir şey, fakat önemli ölçüde hasar görmüş alçıpan yerine geçmek istediğinizde ne yapıyorsunuz? Çamur atmak, bantlamak, macun sıkmak ve rötuş yapmak gibi bir şey hissetmiyorsanız, onu handyman projeler listesine koyun.

10) Yenileme Yıkım

Ev tadilatının, yeni iyileştirmeler için yer açmak için evlerine balyozlar çektiklerini gösteren ev yenileme çalışmalarını gördük. Fakat alçı sıva yapmadan önce, önce profesyonel biriyle oturmak en iyi olabilir. Bir profesyonel, evinizin yapısal bütünlüğüne zarar vermeyeceğinizden emin olmak için yenilemeyi planlamanıza yardımcı olabilir ve tüm proje için bir tahmin yapabilir.

Bir Cevap Yazın